Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Štítky blogu
Spojte se s námi

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Články
 4. O značce Naturata
07.10.2021
Články

O značce Naturata

 

Počátkem 70. let byly založeny první velkoobchodní a dovozní společnosti pro výrobu a dodávku ekologického zboží. Společnost Naturata byla založena v roce 1976 s cílem spolehlivě zásobovat tehdejší maloobchodníky přírodními potravinami a vysoce kvalitními produkty v Demeter kvalitě (identifikace produktů vyrobených dle standardů biodynamického zemědělství).

Zpočátku se Naturata chovala jako velkoobchodník na dosud mladém organickém trhu. Mnoho produktů, které v té době ještě nebyly k dispozici v ekologické kvalitě, vyvinula a prodala společnost Naturata. Od své původní role velkoobchodníka se Naturata nadále vyvíjí v prémiovou značku zdravé výživy.

Naturata Logistik eG převzala logistické služby od roku 2003, zatímco partnerská společnost, dnešní Naturata AG, se zaměřuje na vývoj a marketing Demeter a bio kvalitních potravin - s úspěchem a obětavostí.

Kdo co dělá?

Naturata AG je značkový výrobce všech produktů pod značkou Naturata.

Myšlenka Naturata se zrodila v roce 1976 s cílem spolehlivě dodávat ekologické produkty do ekologických obchodů, kterých bylo v té době ještě pomálu. Naturata nejen zásobovala obchody se zdravou výživou existujícími výrobky, ale brzy je také vyvíjela, protože na trhu na konci 70. let 20. století neexistovaly téměř žádné ekologické produkty. Naturata dělala průkopnické práce a hovořila s mnoha zemědělci, producenty a zúčastněnými stranami, kteří se zavázali k rozvoji ekologického trhu. Naturata AG od prvních let neustále roste. V současné době je v nabídce asi 300 prémiových produktů, z nichž většina je držitelem certifikátu Demeter nebo má označení Fairtrade.

Naturata Logistik eG zajišťuje, že zboží je vždy a všude dostupné v různých obchodech se zdravou výživou. Bylo založeno v roce 1979 jako družstvo a zpočátku působilo výhradně jako velkoobchodník. V roce 2003 byl obchod se zbožím prodán společnosti Naturata AG. Od té doby se Naturata Logistik eG zaměřuje na logistické služby pro trh s přírodními potravinami.

Ekologicky šetrné a energeticky úsporné skladové, logistické a kancelářské centrum je centrálně umístěno v Německu, jako ideální výchozí bod pro zapojení do celé EU.

Vlastní nákladní vozidla společnosti jezdí výhradně s emisní normou Euro 5 šetrnou k životnímu prostředí, takže produkty Naturata také zaručují holistickou udržitelnost z hlediska dopravy.

 

Známka DEMETER

Mezinárodní ochranná známka DEMETER vznikla v roce 1928, ale její počátky sahají do roku 1924, kdy rakouský vědec a filosof Rudolf Steiner poprvé veřejně představil téma biodynamického zemědělství. Známka DEMETER slouží k jednoznačné identifikaci produktů vyrobených dle standardů biodynamického zemědělství a s vědomím jejich trvale udržitelného životního cyklu. Výrobce smí své produkty označit známkou DEMETER pouze tehdy, pokud projdou náročným a komplexním schvalovacím procesem, který prověří dodržení mezinárodně stanovených výrobních a zpracovatelských postupů včetně národní legislativy daného státu. Tito výrobci jsou pak smluvně vázáni k dodržování nastavených pravidel. Kompromisy nejsou akceptovány na žádné úrovni.

Mezinárodní standardy známky DEMETER byly schváleny na zasedání členů v roce 1999 a jsou neustále prověřovány. Tyto zásady se vztahují jak na primární rostlinnou a živočišnou produkci včetně chovu včel, tak na následné zpracování, skladování, balení a označování výrobků (potravin, kosmetiky i oděvů).

Koupí výrobku rostlinného původu pod ochrannou známkou DEMETER si můžete být jisti, že při pěstování:

 • nebyla použita žádná syntetická hnojiva (povolen je hnůj a trus zvířat chovaných dle standardů biodynamického zemědělství či klasického ekologického zemědělství, tzv. zelené hnojení a speciální preparáty biodynamického zemědělství),
 • nebyly použity žádné uměle vyrobené ochranné postřiky či jiné syntetické ochranné produkty (povoleny jsou pouze speciální preparáty biodynamického zemědělství),
 • nebyly použity geneticky modifikované organismy/materiály,
 • rostliny nerostou v monokulturách, ale v mixu tak, aby se vzájemně podporovaly a chránily proti „škůdcům“,
 • je zemědělská půda po většinu roku kryta nějakou rostlinou (není obnažena a vystavena tak extrémním povětrnostním vlivům),
 • je vždy ponecháno minimálně 10 % zemědělské půdy „ladem“ k podpoře rozvoje přirozené biodiverzity daného místa.

Koupí výrobku živočišného původu pod ochrannou známkou DEMETER si můžete být jisti, že:

 • chovaná zvířata nejsou trvale uvázána a mají volnost pohybu,
 • chovaná zvířata mají volný přístup k čerstvé vodě,
 • chovaná zvířata mají zajištěn výběh na čerstvém vzduchu, popř. na pastvině,
 • chované vodní druhy zvířat (např. kachny) mají neomezený přístup k vodní nádrži,
 • používání roštových stání a klecových chovů je striktně zakázáno,
 • chovaná zvířata jsou ustájena na organické podestýlce, drůbež má k dispozici dostatek hnízd pro snášení vajec,
 • včelíny jsou vyrobeny z a ošetřeny pouze přírodními materiály,
 • ustájená zvířata mají v průběhu noci min. 8 hodin absolutní tmy,
 • chovaná zvířata mají dostatek přirozené potravy vypěstované dle biodynamických standardů, popř. v menším množství dle standardů klasického ekologického zemědělství,
 • včelíny jsou umístěny tak, aby se včely „pásly“ pouze na čistých, divokých či biodynamicky pěstovaných rostlinách,
 • včely nejsou přikrmovány cukrem, příkrmy musí obsahovat min. 10 % medu a pochází pouze z biodynamického zemědělství,
 • chovaným zvířatům nejsou uřezávány či vypalovány rohy, uřezávány zobáky ani jiné části těla, královnám včel nejsou ustřihávána křídla,
 • je dodržován stanovený minimální věk chovaných zvířat pro oddělení od matky, pro započetí reprodukce, pro porážku,
 • reprodukce chovaných zvířat je přirozená,
 • je v maximální míře podporována přirozená obranyschopnost všech chovaných zvířat a na prvním místě léčby jsou vždy přírodní a přirozené postupy,
 • podávání hormonů, antibiotik a dalších léčiv či drog z jiných než léčebných důvodů je striktně zakázáno, a i v takovém případě musí být striktně hlídáno veterinářem.

 

www.naturata.de, www.kalisek.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
ZDRAVÉ ZPRÁVY DO E-MAILU
Nechte se inspirovat zdravými recepty, články. Dáme Vám vědět o probíhajících akcích a událostech.
VŠE O NÁKUPU

Vše o nákupu
Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů

Naši dopravci:

 

Akceptujeme:

 

     

   

UŽITEČNÉ INFORMACE

Blog
Novinky

 

 

RÁDI VÁS UVIDÍME

BIO MARKET
Dvůr Králové nad Labem 544 01
náměstí Odboje 1843
PO-PÁ: 8:00 - 16:30 hod.
SO: 9:00 - 11:30 hod.

© BIOTRADECORP s.r.o. - prodejce a dovozce bio potravin a zdravých potravin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz